mandeklubben

Skanderborg 2003

Skanderborg Festival 2003

Mandeklubben inviterede i anledning af sit 10 års jubilæum til en “offentlig” tur (for dem vi kender) til festivalen 2003. Du kan se invitationen her festival.doc
Det blev en vellykket tur med 7 gæster som alle synes at festivallivet er værd at leve.
Læs eller skriv kommentarer her.

 
Klik på billederne hvis du vil se dem store, vi beklager den forringede billedkvalitet.
festival_2003_0002.jpg
festival_2003_0003.jpg
festival_2003_0004.jpg
festival_2003_0005.jpg
festival_2003_0006.jpg
festival_2003_0007.jpg
festival_2003_0008.jpg
festival_2003_0009.jpg
festival_2003_0010.jpg
festival_2003_0012.jpg
festival_2003_0013.jpg
festival_2003_0014.jpg
festival_2003_0017.jpg
festival_2003_0018.jpg
festival_2003_0019.jpg
festival_2003_0021.jpg
festival_2003_0022.jpg
festival_2003_0023.jpg
festival_2003_0024.jpg
festival_2003_0025.jpg
festival_2003_0027.jpg
festival_2003_0028.jpg
festival_2003_0029.jpg
festival_2003_0031.jpg
festival_2003_0032.jpg
festival_2003_0033.jpg
festival_2003_0034.jpg
festival_2003_0036.jpg
festival_2003_0037.jpg
festival_2003_0038.jpg
festival_2003_0041.jpg
festival_2003_0042.jpg
festival_2003_0043.jpg
festival_2003_0045.jpg
festival_2003_0046.jpg
festival_2003_0047.jpg
festival_2003_0048.jpg
festival_2003_0050.jpg
festival_2003_0051.jpg
festival_2003_0053.jpg
festival_2003_0054.jpg
festival_2003_0055.jpg
festival_2003_0058.jpg
festival_2003_0059.jpg
festival_2003_0060.jpg
festival_2003_0062.jpg
festival_2003_0063.jpg
festival_2003_0065.jpg
festival_2003_0070.jpg
festival_2003_0072.jpg
festival_2003_0073.jpg
festival_2003_0076.jpg
festival_2003_0077.jpg
festival_2003_0078.jpg
P1121283.JPG
 
PROGRAM FOR 2003

Torsdag 07-08-2003Scene : Bøgescenerne
15.00 – 16.15 Danser med drenge
17.00 – 18.00 Nik & Jay
18.45 – 20.15 Robert Plant
21.00 – 22.30 Kashmir
23.15 – 00.30 ZZ Top
Scene : RytmeHans
16.45 – 18.00 Peter & de andre kopier
18.45 – 20.00 Roben & Knud
20.45 – 22.00 Mike Tramp
22.45 – 00.15 Lars H.U.G
Scene : Annis Café
16.15 Mikhalized
18.00 Tournesol
20.00 Black Elvis
21.15 Jazz Nødderne
Scene : Den Blå Planet
16.30 – 20.00 Starfighters
20.45 – 21.30 Tiger Tunes
22.15 – 23.00 Skurk
23.45 – 01.15 Latin Fever
02.00 – 03.30 Killer Queen
Scene : Ekstra Bladets Verbale Slagmark
16:15 Jacob Tingleff
18:00 Rune Klan
Fredag 08-08-2003Scene : Bøgescenerne
10.45 – 11.15 Kaare Norge m/band
11.30 – 12.30 Baal
13.15 – 14.30 Johnny Madsen Band
15.15 – 16.30 Zididada
17.15 – 18.30 Carpark North
19.15 – 20.30 Tim Christensen
21.15 – 22.45 Moby
23.30 – 01.00 TV-2
Scene : RytmeHans
11.15 – 12.00 Banjos Likørstue
12.45 – 14.00 Michelle Birkballe
14.45 – 16.00 Midtnight Blues
16.45 – 18.00 MC Einar
18.40 – 18.55 Jay-Kid
19.00 – 20.15 Aya
21.00 – 22.15 Christian
23.00 – 00.30 Filur
Scene : Annis Café
12.30 Group 7
14.30 De Syngende Lussinger
16.15 Papkasseshow
18.15 Niels Skousen m/band
20.15 Klaus Wunderhits
22.00 Ronny Rock Ronson
Scene : Den Blå Planet
14.00 – 17.45 Starfighters
18.45 – 19.45 Ronni Ström
20.30 – 21.15 Louise Hart
22.00 – 23.00 Overground
23.45 – 01.15 Bryan Adams Jam
02.00 – 03.30 Abba Revival
Scene : Ekstra Bladets Verbale Slagmark
12:30 Lasse Rimmer
14:30 Omar Marzouk
16:30 Mikael Wulff
Lørdag 09-08-2003Scene : Bøgescenerne
11.00 – 12.00 The Powls
12.15 – 13.15 Allan Olsen m/band
14.00 – 15.00 Trucks
15.45 – 17.00 Love Shop
17.45 – 19.00 Sananda Maitreya/Terence Trent Dàrby
19.45 – 21.00 Sort Sol
21.45 – 23.00 Simply Red
23.45 – 01.15 D-A-D
Scene : RytmeHans
11.45 – 12.45 C21
13.30 – 14.45 Randi Laubæk
15.30 – 16.45 The Blue Junktion
17.30 – 18.30 Moi Caprice
19.15 – 20.45 Bamses Venner
21.30 – 22.30 Mew
23.15 – 00.45 Kaizers Orchestra
Scene : Annis Café
12.30 Carsten Islinton & Trio Klezmer
15.00 Vocal line
17.00 Sigurd Barrett Piano Show
19.00 Bjørn Berge
21.30 Swing Slingers
Scene : Den Blå Planet
13.15 – 13.30 Vinderen af Skanderborg Ungdomsscene
14.00 – 17.30 Starfighters
18.30 – 19.15 Grumpy Old Men (feat. Anne K)
20.00 – 20.45 Karwaxx
21.30 – 23.00 Robbie Williams Jam
23.45 – 01.15 Disco Inferno
02.00 – 03.30 Blues Brothers Souvenier Show
Scene : Ekstra Bladets Verbale Slagmark
13:15 Thomas Wivel
15:00 Uffe Holm
17:00 Mick Øgendahl
Søndag 10-08-2003Scene : Bøgescenerne
11.00 – 12.10 Århus Symfoniorkester
12.20 – 12.45 Sussi & Leo
13.30 – 14.45 Outlandish
15.30 – 16.15 Starfighter 2003 – 1. plads
17.00 – 18.15 The Rasmus
19.00 – 20.00 Melanie C.
20.45 – 22.00 t.A.T.u
22.45 – 00.15 Saybia
Scene : RytmeHans
12.30 – 13.30 Bent Fabricius Bjerre
14.15 – 15.15 DJ Aligator
16.00 – 16.30 Starfighters 2. plads
17.15 – 18.30 Det Brune Punktum
19.15 – 20.45 Kelly Family
21.30 – 23.00 Poul Krebs
Scene : Annis Café
12.45 De ægte Bakkesangerinder
14.30 What´s new Pussycat
16.15 Bramsen og Svarrer
18.30 Van The Mann Band
Scene : Den Blå Planet
12.15 – 13.15 Razz
14.00 – 14.30 Stainless
15.15 – 16.30 Salsa Loca
17.15 – 18.00 Utah
18.45 – 19.30 Sub Sui
20.15 – 21.00 Starfighters 3. plads
21.45 – 23.00 Zoo Tv – U2 Jam
23.45 – 01.15 Absolute Lets 80`s
02.00 – 03.30 Le Freak
Scene : Ekstra Bladets Verbale Slagmark
13:45 Roben & Knud: Lortekoncert


Theme Design by devolux.nh2.me

Logind